Komunikat do Mieszkańców Gminy05.11.2020

Komunikat do Mieszkańców Gminy

05.11.2020

    Szanowni Państwo, 
w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców, jak i Pracowników Urzędu Gminy, w  obliczu narastającej liczby osób zakażonych koronawirusem oraz zgodnie z decyzjami strony rządowej informuję, że Urząd Gminy pozostaje zamknięty dla bezpośredniej obsługi Klientów. Aby utrzymać możliwie najwyższy stopień bezpieczeństwa, w Urzędzie wprowadzona została naprzemienna praca zdalna i rotacyjne zmiany. Kontakt osobisty z pracownikiem Urzędu możliwy jest tylko w wyjątkowych przypadkach. 
Zmiany organizacji pracy i ograniczenia w bezpośredniej obsłudze, wprowadzone zostały także w jednostkach organizacyjnych Gminy m.in. w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Środowiskowym Domu Samopomocy oraz Gminnym Ośrodku Kultury. Ze względu na występujące zachorowania personelu również Gminna Przychodnia Zdrowia została zmuszona do ograniczenia dostępności do świadczonych przez siebie usług.
Na wniosek Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Bydgoszczy,  w wyniku wystąpienia przypadków zakażenia koronawirusem do 6 listopada br. zamknięte zostały przedszkola w Brzozie i w Nowej Wsi Wielkiej. 
Zgodnie z kolejnymi środkami zaradczymi wprowadzonymi przez rząd w walce z koronawirusem od 9 listopada do 29 listopada br. klasy od 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Tym samym szkoły podstawowe w tym czasie pozostaną zamknięte, a rodzice będą mogli korzystać z zasiłków opiekuńczych.
Szczegółowe informacje dot. funkcjonowania poszczególnych jednostek organizacyjnych Gminy znajdują się na ich stronach internetowych.
    Dołączam również do apelu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza i proszę wszystkie osoby, które chorowały na COVID-19 i zostały uznane za zdrowe do honorowego oddawania osocza. Ozdrowieńcy, chcący pomóc mogą zgłaszać się do  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Wszelkie informacje na ten temat znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/pokonales-covid-19-oddaj-osocze-i-pomoz-wyzdrowiec-innym-apel-wojewody-mikolaja-bogdanowicza.
Obecna sytuacja jest dla nas wszystkich sprawdzianem odpowiedzialności. Jestem pewny, że wprowadzone zmiany zostaną przyjęte ze zrozumieniem i wspólnie skoncentrujemy się na profilaktyce, która być może jest najbardziej skuteczną metodą walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Reagujmy bieżąco na sytuację i dbajmy o siebie nawzajem. 

Sekretarz Gminy
Leszek A. Latosiński

metryczka


Wytworzył: Z up. Leszek A. Latosiński (5 listopada 2020)
Opublikował: Anna Bialik-Pieszak (5 listopada 2020, 08:44:52)

Ostatnia zmiana: Anna Bialik-Pieszak (6 listopada 2020, 08:12:07)
Zmieniono: Aktualizacja

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 265