Sala odkrywania świata - świat miniony i współczesny29.03.2019

Sala odkrywania świata - świat miniony i współczesny

29.03.2019

Przedszkole Samorządowe "Jarzębinka" w Brzozie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości brało udział w różnego rodzaju uroczystościach i przedsięwzięciach zorganizowanych  przez lokalne instytucje. 

Od kilku lat Przedszkole realizuje projekt edukacyjny pn. „Jestem przedszkolakiem, jestem Polakiem”  dzieci poznają miejsca pamięci związane z historią Powstania Wielkopolskiego, które znajdują się blisko przedszkola  oraz  historię budynku przedszkola, gdzie w czasie powstania został założony lazaret .

Dla uczczenia 100 – lecia „Niepodległej”, został opracowany  projekt edukacyjny  „Sala odkrywania świata  - świat miniony i współczesny” dedykowany dzieciom przedszkolnym i kolejnym pokoleniom  młodych Polaków. W ramach tego projektu pozyskaliśmy środki finansowe od Fundacji Grupy PERN na wyposażenie sali do zajęć ruchowych i rewalidacyjnych.  Dzieci z Przedszkola „Jarzębinka”  nie tylko poznają historię swojej Małej Ojczyzny. Dzięki wzbogaconej bazie przedszkolnej o atrakcyjny sprzęt  i pomoce dydaktyczne  poznają otaczających ich świat prze poprzez ruch i zabawę.

W imieniu dzieci, rodziców i pracowników Przedszkola Samorządowego „Jarzębinka” w Brzozie i swoim własnym bardzo dziękuję Fundacji Grupy PERN – „Przyjaźń” za wsparcie finansowe projektu „Sala odkrywania świata – świat współczesny i miniony”. Grażyna Weselska, Dyrektor Przedszkola "Jarzębinka" w Brzozie.


Sala odkrywania świata:

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Plakaty wykonane podczas festynu o tematyce "Polska - nasza ojczyzna":

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Konkurs "Niepodległość":

Zdjęcie

Obchody 100. lecia odzyskania niepodległości:

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

metryczka


Wytworzył: Grażyna Weselska (29 marca 2019)
Opublikował: Anna Bialik-Pieszak (29 marca 2019, 11:35:35)

Ostatnia zmiana: Anna Bialik-Pieszak (29 marca 2019, 11:37:46)
Zmieniono: Wyjustowanie treści

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 126